Fakültemizde ilkini bu sene düzenlediğimiz Dekanlık Futbol Turnuvası’nda şampiyon Makine Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin kurduğu Atletiko Makine A.Ş. takımı oldu. 17 Nisan tarihinde başlayan ve 2 Mayıs tarihinde final maçı oynanan turnuvaya toplamda 14 takım ve 168 sporcu katıldı. Öğrencilerimizin oluşturduğu 13 takım ve akademisyen hocalarımızın oluşturduğu bir takım renkli mücadelelere sahne olan turnuvada yer aldılar. Final maçında yarı finalde Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden Electrico City takımını eleyen Makine Mühendisliği takımı Atletiko Makine A.Ş. ile İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden Statik Timi takımını eleyen Bilgisayar Mühendisliği Bölümü takımı Computer Bilbao karşılaştı. Atletiko Makine A.Ş. final maçında rakibi Computer Bilbao’yu 3-1 yenerek kupanın sahibi oldu.

Turnuvanın 3. sü ise sakatlıklar nedeniyle maça çıkamayan Statik Timi takımını hükmen 3 – 0 mağlup eden Electrico City takımı oldu.

Futbol Turnuvasında çeyrek finale yükselme ve hatta şampiyon takımı yenme başarısı gösteren fakültemiz öğretim elemanlarından oluşan Akademik İdman Ocağı takımı da cesaretli katılımlarıyla turnuvaya renk kattılar.

Turnuvaya katılarak renk katan tüm takımlara ve turnuvanın oluşması - yürütümü esnasında sağladıkları katkı nedeniyle öğretim üyelerimiz Doç. Dr. Arif Uzun ve Dr. Öğr. Üyesi Nejdet Değermenci Hocalarımıza teşekkür ediyor, başarılı öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.