2018 - 2019 Eğitim – Öğretim Yılı mezuniyet töreni fakültemizde coşkuyla kutlandı. Bu yıl 115 öğrencimizi mezun ettiğimiz tören, coşkulu ve keyifli anlara sahne oldu. Aileler, öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimizin yoğun katılım gösterdiği törende oturma alanlarının tamamen dolduğu görüldü.

İki aşamalı olarak gerçekleştirilen törenin ilk aşaması Bilgehan Bilgili Kütüphanesi Büyük Konferans Salonu’nda, ikinci aşaması ise kütüphane dışındaki alanda gerçekleştirildi. Konferans salonunda gerçekleştirilen törenimizin ilk aşaması mezun öğrencilerimizin tören alanındaki yerlerini almalarını müteakip, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Açılış konuşmalarının ardından, mezuniyet kütüğüne fakülte birincisinin isim künyesinin çakılması, dereceye giren öğrencilere onur belgesi takdimi gerçekleştirildi. Bayrak ve flama devir teslimi ile konferans salonunda devam eden tören, müzik dinletisi, TÜBİTAK tarafından başarılı bulunan projeler için belge takdimi ve fakültemizdeki sportif faaliyetlerde derece kazanan öğrencilerimize kupa ve madalya takdimi ile devam etti. Törenin ilk aşamasında son olarak mezun olan öğrencilere bölüm öğretim üyeleri tarafından başarı belgeleri verildi.

Törenin ikinci aşaması ise kütüphanenin hemen dışındaki alanda Kastamonu Üniversitesi Raksan Halk Oyunları Topluluğu’nun gösterisi ile başladı. Aralarında fakültemiz öğrencilerinin de bulunduğu topluluk Kastamonu Yöresi Kız Ekibi ile sahne aldı. Halkoyunlarının akabinde mezun olan öğrencilerimiz mezuniyet andımızı söylediler. Tören; en keyifli an olan kep atma merasiminin ardından, yine fakültemiz öğrencisi olan Volkan Babataş’ın solistliğini yaptığı 3E grubunun konseri ile son buldu.

Fakülte Dekanımız Prof. Dr. Özgür ÖZTÜRK; yaptığı açılış konuşmasında, öğrencilerimizi tebrik ederken, ailelerimize, öğretim elemanlarımıza ve mezun olan öğrencilerimize teşekkür etti. Öğrencilerimize bundan sonraki yaşantılarında başarılar dileyen dekanımız, çalışkanlıklarının ve üretkenliklerinin yanı sıra, sahip oldukları doğruluk, dürüstlük, iyi niyet ve insanlığa yardım duygularını öğrencilerimizin geliştirerek arttırmaları gerektiğini, dünyamızın buna ihtiyacı olduğunu belirtti.

Daha sonra, 2018-2019 Eğitim - Öğretim yılı dönem birincisi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencisi Mehmet Uğur TÜRÜT mezun olan öğrencilerimizi temsilen bir konuşma gerçekleştirdi. Öğrencimiz kendilerine okulumuzda sunulan kaliteli eğitim nedeniyle idarecilerimiz ve öğretim elemanlarına teşekkür etmelerinin kendileri için bir borç olduğunu belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti. Mezun öğrenciler olarak, sahip oldukları mesleki ve teknik bilgiler vasıtasıyla, çağdaş uygarlık seviyesinde bir ülke olabilmek için, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedeflerden ayrılmadan, Cumhuriyete ve geleceğimize ilelebet sahip çıkacaklarının sözünü verdi. Fakülte birincisi öğrencimiz konuşmasının hemen ardından fakülte mezuniyet kütüğüne isim künyesini çaktı.

Mezuniyet Törenimize fakülte bazında dereceye giren öğrencilere onur belgelerinin verilmesi ile devam edildi. Fakülte Birincimiz Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi Mehmet Uğur Türüt’e Dekanımız Prof. Dr. Özgür ÖZTÜRK, Fakülte İkincimiz Genetik ve Biyomühendislik Bölümü öğrencisi Büşra ARSLAN’a önceki dekanımız Prof. Dr. Naci TÜZEMEN, Fakülte Üçüncümüz Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencisi Öznur KOL’a ise Dekan Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet Tolga TAŞÇI onur belgesi takdimini gerçekleştirdi.

Daha sonra bölümlerinde dereceye giren öğrencilerimize başarı belgeleri ve hediyeleri verildi. 2018 – 2019 yılı mezunları içerisinde dereceye giren öğrencilerimiz:

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü:
Bölüm Birincisi : Mehmet Uğur Türüt
Bölüm İkincisi : Öznur Kol
Bölüm Üçüncüsü : Muhammed Emin Tiftikçi

Çevre Mühendisliği Bölümü:
Bölüm Birincisi : Abdülaziz İZZO
Bölüm İkincisi : Esranur YATAZ
Bölüm Üçüncüsü : Büşra ŞEŞE

Genetik ve Biyomühendislik Bölümü:
Bölüm Birincisi : Büşra Arslan
Bölüm İkincisi : Hatice Sevgi Gündüz
Bölüm Üçüncüsü : Samet Özdemir

Makine Mühendisliği Bölümü:
Bölüm Birincisi : Oktay Şen
Bölüm İkincisi : Muhammed Ahmet Çobanoğlu
Bölüm Üçüncüsü : Alper Özkan

Peyzaj Mimarlığı Bölümü:
Bölüm Birincisi : Tuba Elif Dursun
Bölüm İkincisi : Ummuhani Kümüştaş
Bölüm Üçüncüsü : Ekin Aykanat

Tören, bayrak, flama ve meşale devir teslim töreni ile devam etti. Mezun olan öğrencilerimiz fakültemiz 3. Sınıf öğrencilerine geçen yıl teslim aldıkları bayrak, flama ve meşaleleri teslim ettiler.

Daha sonra Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümü öğrencileri misafirlerimize eşsiz bir Türk Halk Müziği konseri gerçekleştirdiler. Zaman zaman dinleyenlerin de eşlik ettiği türkülere, öğrenci ve öğretim üyelerimizin oyunları da renk kattılar.

Mezuniyet törenimiz TÜBİTAK tarafından derece kazanan öğrencilerimize ve danışman hocalarımıza belge takdimi ile devam etti. Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencisi Öznur KOL, Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi Zehra CIRIK ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencileri Kübra KILIÇ ve Ayşe YAZICI başarı belgeleri alırken, öğrencilerimizin danışmanı olan Dr. Öğr. Üyesi Yasemin Gültepe, Dr. Öğr. Üyesi Fadime Şimşek ve Doç. Dr. Mehmet Çetin hocalarımız teşekkür belgelerini teslim aldılar.

Yoğun bir içeriğe sahip olan törenimizde; fakültemizde gerçekleştirilen sportif faaliyetlerde dereceye giren öğrencilerimize kupa ve madalyalarının takdiminin ardından, mezun olan öğrencilerimize bölüm öğretim elemanları tarafından sırasıyla başarı belgelerinin verilmesinin ardından iç mekândaki merasim son buldu.

Kütüphane dışında gerçekleştirilen törenin ikinci aşaması da renkli anlara sahne oldu. Dışarıdaki etkinlikler Kastamonu Üniversitesi Raksan Halk Oyunları Topluluğu’nun gösterisi ile başladı. Aralarında fakültemiz öğrencilerinin de bulunduğu topluluk Kastamonu Yöresi Kız Ekibi ile sahne aldı. Halkoyunlarının akabinde mezun olan öğrencilerimiz Doç. Dr. Çiğdem Sakıcı hocamızın eşliğinde mezuniyet andımızı hep birlikte söylediler. Tören; en keyifli an olan kep atma merasiminin ardından, yine fakültemiz öğrencisi olan Volkan Babataş’ın solistliğini yaptığı 3E grubunun konseri ile son buldu.