TEKNOFEST kapsamında TÜBİTAK tarafından 14-19 Eylül tarihleri arasında İzmit Körfez Pistinde gerçekleşen Alternatif Enerjili Araç Yarışlarına ilk kez katılarak, Atabeygazi adlı aracımızla Kurul Özel Ödülü ve Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü’ne layık görülen, Şerife Bacı’nın Torunları takımımız Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’ın davetiyle kahvaltı organizasyonunda bir araya geldi.

Yarışmadan ödülle dönen öğrencilerimizi ve akademisyenlerimizi tebrik ederek sözlerine başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal; “Teknoloji dünyası çok hızlı bir değişim dönüşüm içerisinde. Bizim içinde bulunduğumuz durum itibari ile teknoloji bağımlılığını ortadan kaldırmamız gerekiyor. Arzu ettiğimiz teknolojiyi elimizde tutabilmemiz için çok çalışmamız gerekiyor“ dedi. Yapay zekâ teknolojisine de değinen Rektörümüz “Artık bilgi üretmek, teknoloji üretmek önemli. TEKNOFEST kapsamında gençlerimize yerli ve milli teknoloji bilincini aşılamak ve bu bilinç doğrultusunda gençlerin Türkiye’nin kalkınmasına katkıda bulunmalarını sağlamak için yapılan bu tür çalışmalara önem veriyoruz. Bu nedenle; yapılan bu çalışmalar üniversitemiz, şehrimiz ve ülkemiz adına çok önemli. Bu çalışmaları destekliyoruz ve desteklemeye devam devam edeceğiz” ifadelerinde bulunurken yarışmadan ödüller ile dönen öğrencilere ve akademisyenlerimize teşekkürlerini sundu.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal; konuşmasının ve hep birlikte yapılan kahvaltının ardından yarışmaya katılan öğrencilerimize ve akademisyenlerimize katılım belgeleri ve hazırlattıkları hediyeleri takdim etti. Organizasyon birlikte hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından sona erdi.