Şerife Bacı'nın Torunları takımımız, Atabeygazi elektrikli aracımızla 31 Ağustos – 05 Eylül 2021 tarihleri arasında İzmit Körfez Pistinde düzenlenen 17. Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarına 3. kez katılım gösterdi. İlk 2 yılında 4 ödülle büyük başarılar kazanan takımımız ve aracımız 2021 yılı yarışlarında da başarılar elde etti. Bu yıl ki yarışlarda 227 takım yarışmaya başvuru yaptı. Bu takımlardan 54 takım teknik tasarım raporu başarılı kabul edilerek yarışmaya davet edildi. Yarışmaya davet edilen 54 takımın 24’ü teknik kontrolleri başarıyla tamamlayarak yarışmada yer almaya hak kazandı. Bu 24 takım arasında yer alan takımımız ve aracımız 04 Eylül 2021 ve 05 Eylül 2021 tarihlerinde düzenlenen final yarışları sonucunda 7. olarak başarı kazandı. Takımımız ayrıca tanıtım ve yaygınlaştırmaya yaptığı katkılar nedeniyle teşvik ödülüne de layık görüldü. Aracımız, takımımız, öğrenci ve akademisyenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Takımımızı Ziyaret Ettiler
Yarışlar esnasında Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank, Bakan Yardımcımız Mehmet Fatih Kacır ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal hocamız takımımızı ziyaret ettiler. Öğrencilerimizin Sayın Bakanımız Mustafa Varank, Bakan Yardımcımız Mehmet Fatih Kacır ve TÜBİTAK Başkanımız Prof. Dr. Hasan MANDAL’a ikramlarda bulunduğu ve samimi sohbet havasında geçen ziyarette; Bakanımız Sayın Varank öğrenci ve akademisyenlerimizi tebrik ederek, başarı dileklerinde bulundular. Biz de fakülte olarak; Sayın Bakanımız Mustafa Varank, Bakan Yardımcımız Mehmet Fatih Kacır ve TÜBİTAK Başkanımız Prof. Dr. Hasan MANDAL’a; milli teknoloji hamlesi olarak gördüğümüz bu atmosferde, davası ve sevdası Bilim & Teknoloji olan gençlerimizi, bir araya getirdikleri için müteşekkir olduğumuzu, Kastamonu ili ve üniversitemiz adına bu yarışlarda bundan sonraki yıllarda da sürekli yer almak için her daim mücadele göstereceğimizi ifade ettik.

İki Araç Tek Takım
17. TÜBİTAK Efficiency Challenge Yarışları bu yıl ilk kez lise kategorisinde de düzenlendi. Söz konusu kategoride bu yıl ilk kez yarışarak iki ödül kazanan Taşmektep Lisesi "İstiklal" takımımızı tebrik ediyor, nice yarışlarda işbirliği içerisinde, el ele, omuz omuza nice başarılar kazanmayı temenni ediyoruz. Yaşasın Şerife Bacı'nın Torunları - İstiklal kardeşliği.

Takımımızın Eski Üyesi Mezun Öğrencilerimiz de Ziyarette Bulundular
Takımımızda geçtiğimiz yıllarda görev yapan ve mezun olan öğrencilerimiz de takımımız ve arkadaşlarına destek olmak için farklı şehirlerden yarışlara gelip, takım ruhu ve arkadaşlığın çok güzel bir örneğini sergilediler. Aynı zamanda arkadaşlarına tecrübe, bilgi ve birikimlerini aktaran Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun Samed Eser, Abdullah Bektaş, Yusuf Güler ve Haydar Kadir Özdemir ile Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Mehmet Sümer arkadaşlarımız takımımıza büyük moral oldukları gibi sonraki senelerde aynı takımdaşlık ve arkadaşlık ruhunu sergilemeleri açısından diğer arkadaşlarına örnek oldular. Mezun öğrencilerimize teşekkür eder, çalışma hayatlarında başarılar dileriz.

Takımıza Güvenip, Destek Verenlere Teşekkür Ederiz
Yarışmaya ilk kez katıldığımız 2019 yılından bugüne dek takımıza inanıp güvenerek destek olan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkürü bir borç biliriz. Özellikle bu yılki yarışlar için sponsor olarak desteklerini esirgemeyen Kastamonu Belediyesi, Finest Led (Elit Elektronik), Bilge Adam Teknoloji, KASİAD, KUZKA, Kronospan, MST Tuğra İş Makinaları, Nesil Vana ve Ekipmanları, Eko Tekstil, Beker PCB, Prizma Metal, Dimici Oto Cam, Figment 3D ve Kent Reklam’a teşekkürlerimizi sunar, çalışmalarında kolaylıklar dileriz.