1. Menüye atla
  2. İçeriği geç
  3. Alt bilgiyi geç

Malzemeler içinde yeni bir hayat keşfetmeye hazırmısınız?

 

Nanoteknolojinin etkilemeyeceği bir endüstri kolunu düşünebilmek neredeyse imkansızdır.

   Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği programının amacı, malzeme bilimi ve geleceğin teknolojisi olarak adlandırılan nanoteknoloji konularında yeterli bilgi birikimine sahip, bu alanlarda etkin rol alabilecek, yaşam boyu öğrenmenin önemini kavramış, multidisipliner çalışmalara yatkın, modern mühendislik araç ve yöntemlerini kullanabilen mezunlar vermektir.       

Malzemelerin içinde olup bitenleri öğrenmeye ve onlara müdahale etmeye ne dersiniz ?

                                          

Nano boyutta malzemeleri incelemek ve günümüz teknolojisinden geri kalmamak için Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji mühendislerinin yapması gereken çok şeyler var. Bu çalışmaları yakından takip edip günümüz teknolojisini yakalamak istiyorsanız okumanız gereken bölüm oldukça önemlidir.

Peki Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisi neler yapar nerelerde çalışır
?

Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra ise mezunlarımız; özel ya da devlet kurumlarının gıda, ilaç, kozmetik, tekstil, deri, polimer, plastik, boya, cam, sabun, yağ, deterjan, içecek, uzay ve havacılık, beton, çimento, kompozit, biyomalzeme, seramik, metal, makine, elektronik ve otomotiv sanayi gibi sanayi dallarının üretim, planlama, AR-GE, ÜR-GE, satın alma, pazarlama ve kalite kontrol bölümlerinde, ayrıca çeşitli bilimsel araştırma kurumlarında çalışabilirler.

 

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği